Fotoreportaż z wydarzenia „Dotknij kultury” 2018

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z siódmej edycji wydarzenia „Dotknij kultury”. Jak co roku, DON UJ oraz Muzeum UJ przygotowali bogaty program dla odwiedzających, przed południem wykład „Od czekolady do morfiny”, prezentację obrazu Mehoffera oraz zwiedzanie Muzeum UJ, a wieczorem na dziedzińcu Collegium Maius zabrzmiał wspaniały koncert Stanisława Soyki – „Zobacz we mnie człowieka”. Artyście towarzyszyli Przemek Greger na gitarze, Kuba Sojka na perkusji oraz Antoni Gralak na trąbce.

Dotknij Kultury 2018

20 czerwca 2018 r. w Muzeum UJ – Collegium Maius odbyła się siódma edycja „Dotknij kultury”. 

Podczas wydarzenia mieliśmy przyjemność wysłuchać pasjonującego wykładu prof. dra hab. Jerzego Silberringa z Katedry Biochemii i Neurobiologii Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH „Od czekolady do morfiny”. Wykład był tłumaczony na język angielski oraz polski język migowy. Adaptacjami pomocniczymi do wykładu były czekoladki oraz makieta mózgu przygotowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku przez studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. 

Po wykładzie odbyła się prezentacja obrazu Józefa Mehoffera, przedstawiającego marszałka Józefa Piłsudskiego. Wysłuchaliśmy audiodeskrypcji do obrazu autorstwa Róży Książek-Czerwińskiej, a Lech Kolasiński przygotował jego graficzną adaptację, którą można było dotknąć.

Czytaj więcej
Reportaż z wydarzenia "Dotknij Kultury 2017"

Reportaż Dotknij Kultury 2017Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału z wydarzenia Dotknij kultury 2017 wraz z fragmentem koncertu Agi Zaryan. Reportaż opowiada także o tym, czym jest Dotknij Kultury i co dzieje się w jego ramach w ciągu całego roku akademickiego.
Wersja standardowa oraz wersja z audiodeskrypcją znajdują się tutaj.