Dotknij Kultury 2018

20 czerwca 2018 r. w Muzeum UJ – Collegium Maius odbyła się siódma edycja „Dotknij kultury”. 

Podczas wydarzenia mieliśmy przyjemność wysłuchać pasjonującego wykładu prof. dra hab. Jerzego Silberringa z Katedry Biochemii i Neurobiologii Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH „Od czekolady do morfiny”. Wykład był tłumaczony na język angielski oraz polski język migowy. Adaptacjami pomocniczymi do wykładu były czekoladki oraz makieta mózgu przygotowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku przez studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. 

Po wykładzie odbyła się prezentacja obrazu Józefa Mehoffera, przedstawiającego marszałka Józefa Piłsudskiego. Wysłuchaliśmy audiodeskrypcji do obrazu autorstwa Róży Książek-Czerwińskiej, a Lech Kolasiński przygotował jego graficzną adaptację, którą można było dotknąć.

Następnie odbyło się zwiedzanie Collegium Maius UJ z uwzględnieniem potrzeb osób niewidomych (adaptacje dotykowe) i niesłyszących (PJM) oraz w języku angielskim. 

Tradycyjnie, wieczorem na dziedzińcu Collegium Maius wybrzmiała wspaniała muzyka. W tym roku na scenie pojawił się Stanisław Soyka z zespołem. Artyści zagrali koncert „Zobacz we mnie człowieka”.

Dotknij kultury 2018 – nauka i sztuka łączą pokolenia.

Plakat wydarzenia

Reportaż z wydarzenia "Dotknij Kultury 2017"

Reportaż Dotknij Kultury 2017Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału z wydarzenia Dotknij kultury 2017 wraz z fragmentem koncertu Agi Zaryan. Reportaż opowiada także o tym, czym jest Dotknij Kultury i co dzieje się w jego ramach w ciągu całego roku akademickiego.
Wersja standardowa oraz wersja z audiodeskrypcją znajdują się tutaj.