facebook

Dotknij KulturyUniwersytet Jagielloński
Edycja 2012
Zobacz relację z wydarzenia Dotknij Kultury 2012
Edycja 2016
Zobacz adaptacje wyróżnione w edycji 2016
Koncert - Edycja 2017
Tym razem uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać wybranych utworów wybitnej wokalistki jazzowej Agi Zayran w towarzystwie fortepianowego akompaniamentu Michała Tokaja. Utwory zostały przygotowane przez artystkę specjalnie pod kątem Dotknij kultury, czyli idei równego dostępu do nauki, kultury i wiedzy
Koncert Tomasza Stańki - Dotknij Kultury 2013
Ukoronowaniem wydarzenia „Dotknij kultury” w roku 2013 był wieczorny koncert na dziedzińcu Collegium Maius, podczas którego wystąpił światowej sławy trębacz jazzowy Tomasz Stańko.

Idea

Dotknij kultury to cykliczne, obejmujące cały rok akademicki wydarzenie Uniwersytetu Jagiellońskiego
promujące i wcielające w życie idee łączenia poprzez kulturę ludzi bez względu na wiek, niepełnosprawność, pochodzenie czy poglądy.
To różnorodne wykłady, prezentacje i warsztaty kierowane do wszystkich zainteresowanych, a co szczególnie istotne, zaadaptowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
To projekt realizowany przy współpracy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, co powoduje, że do tego wyjątkowego miejsca trafiają kolejne adaptacje słynnych eksponatów, przygotowane z myślą o osobach niewidomych, słabowidzących i starszych. Adaptacje przestrzenne opracowane przez studentów wzornictwa Uniwersytetu Pedagogicznego pod kierunkiem Pani Malwiny Antoniszczak, adaptacje graficzne eksponatów autorstwa Lecha Kolasińskiego oraz audiodeskrypcje dzieł sztuki otwierają nową perspektywę odbioru dziedzictwa kulturowego.
Podsumowaniem każdej edycji Dotknij kultury jest czerwcowy koncert na dziedzińcu Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. Wspaniała jazzowa muzyka i okazja do wyjątkowych spotkań co roku gromadzą setki słuchaczy wokół idei zwiększania dostępu do kultury dla wszystkich.

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.