Dotknij Kultury 2018

Już 20 czerwca 2018, zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia Dotknij kultury. Odbędzie się ono tradycyjnie w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 15.
Program wydarzenia obejmuje wykład otwarty „Od czekolady do morfiny”, który wygłosi Prof. Jerzy Silberring z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wykład będzie tłumaczony na język angielski oraz Polski Język Migowy. Na uczestników wykładu czekać będą także niespodzianki.
Po wykładzie odbędzie się prezentacja obrazu Józefa Mehoffera, przedstawiającego marszałka Józefa Piłsudskiego. Wysłuchamy audiodeskrypcji do obrazu autorstwa Róży Książek-Czerwińskiej, a Lech Kolasiński przygotuje jego graficzną adaptację, której będzie można dotknąć.
Następnie, istnieje możliwość zwiedzenia Collegium Maius UJ z uwzględnieniem potrzeb osób niewidomych (adaptacje dotykowe) i niesłyszących (PJM). Z uwagi na międzynarodowy charakter Dotknij kultury, jest też możliwość dołączenia do zwiedzających w  języku angielskim.
Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie drogą mailową – prosimy o podanie imienia, nazwiska, adresu e-mail, swoich specyficznych potrzeb wynikających z niepełnosprawności, a także prosimy o informację, czy są Państwo zainteresowani zwiedzaniem Muzeum UJ w którejś z organizowanych grup:
- zwiedzanie w PJM,
- zwiedzanie dla osób niewidomych lub słabowidzących z adaptacjami dotykowymi,
- zwiedzanie w języku angielskim.
Formularz rejestracyjny uruchomimy wkrótce, a do tego czasu maile o tytule „Rejestracja” prosimy wysyłać na adres don@uj.edu.pl
Tradycyjnie, wieczorem na dziedzińcu Collegium Maius wybrzmi wspaniała muzyka. W tym roku na scenie pojawi się Stanisław Sojka z zespołem. Zapraszamy na koncert „Zobacz we mnie człowieka”.
Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale obowiązują zaproszenia. W celu ich zdobycia, proszę śledzić profil DON UJ na Facebooku.
Włączcie się Państwo w Dotknij kultury 2018 – nauka i sztuka łączą pokolenia.

Kiedy: 20.06.2018 r.
Wykład otwarty „Od czekolady do morfiny”  godz. 11:00, sala im. M. Bobrzyńskiego, Collegium Maius
Koncert Stanisława Soyki z zespołem „Zobacz we mnie człowieka” godz. 20:00, dziedziniec Collegium Maius

Plakat wydarzenia

Reportaż z wydarzenia "Dotknij Kultury 2017"

Reportaż Dotknij Kultury 2017Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału z wydarzenia Dotknij kultury 2017 wraz z fragmentem koncertu Agi Zaryan. Reportaż opowiada także o tym, czym jest Dotknij Kultury i co dzieje się w jego ramach w ciągu całego roku akademickiego.
Wersja standardowa oraz wersja z audiodeskrypcją znajdują się tutaj.