facebook

Dotknij KulturyUniwersytet Jagielloński
Edycja 2012
Zobacz relację z wydarzenia Dotknij Kultury 2012
Edycja 2016
Zobacz adaptacje wyróżnione w edycji 2016
Koncert - Edycja 2017
Tym razem uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać wybranych utworów wybitnej wokalistki jazzowej Agi Zayran w towarzystwie fortepianowego akompaniamentu Michała Tokaja. Utwory zostały przygotowane przez artystkę specjalnie pod kątem Dotknij kultury, czyli idei równego dostępu do nauki, kultury i wiedzy
Koncert Tomasza Stańki - Dotknij Kultury 2013
Ukoronowaniem wydarzenia „Dotknij kultury” w roku 2013 był wieczorny koncert na dziedzińcu Collegium Maius, podczas którego wystąpił światowej sławy trębacz jazzowy Tomasz Stańko.

Diabeł w kulturze średniowiecza

15 stycznia 2016 roku w Collegium Paderevianum II odbył się wykład Diabeł w kulturze średniowiecza prowadzony przez dra Wiktora Szymborskiego z Instytutu Historii UJ.
W czasie tzw. rozwiniętego średniowiecza mnogość diabłów i sił nadprzyrodzonych otaczających człowieka była niezwykle rozbudowana. Wykład stał się okazją do przedstawienia historii postrzegania diabła, przywoływania sił piekielnych, kontaktów z szatanem, ikonografii "piekielnej" oraz hierarchii diabłów w wiekach średnich. W czasie wykładu zostały także przybliżone dzieje medycyny przez pryzmat postrzegania sił piekielnych, jak również to, w jaki sposób postrzegano wizje piekła.


Zdjęcie z wykładu

Oglądanie adaptacji

Uczestnicy wykładu "Diabeł w kulturze średniowiecza", fot. Łukasz Wspaniały

Materiał wideo z wykładu:

Miniatury i adaptacje ilustracji omawianych podczas wykładu

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.