facebook

Dotknij KulturyUniwersytet Jagielloński
Edycja 2012
Zobacz relację z wydarzenia Dotknij Kultury 2012
Edycja 2016
Zobacz adaptacje wyróżnione w edycji 2016
Koncert - Edycja 2017
Tym razem uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać wybranych utworów wybitnej wokalistki jazzowej Agi Zayran w towarzystwie fortepianowego akompaniamentu Michała Tokaja. Utwory zostały przygotowane przez artystkę specjalnie pod kątem Dotknij kultury, czyli idei równego dostępu do nauki, kultury i wiedzy
Koncert Tomasza Stańki - Dotknij Kultury 2013
Ukoronowaniem wydarzenia „Dotknij kultury” w roku 2013 był wieczorny koncert na dziedzińcu Collegium Maius, podczas którego wystąpił światowej sławy trębacz jazzowy Tomasz Stańko.

Czy mózg jest nam potrzebny?

24. lutego 2017 r. w auli Collegium Novum odbył się wykład zatytułowany Czy mózg jest nam potrzebny? Spotkanie poprowadził prof. dr hab. Jerzy Silberring z Katedry Biochemii i Neurobiologii Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.
Wykład omawiał podstawy funkcjonowania mózgu, jego wpływ na nasze zachowania. Jaka część naszego mózgu niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania? Co powoduje, że lubimy powracać do rzeczy i zdarzeń przyjemnych, a niektórym tych przyjemności mało i potrzebują się napić lub naćpać? Czy neuronauka pomoże nam w sprawniejszym zapamiętywaniu i jak postępować, żeby nie podpaść egzaminatorowi? Jakie szanse na nauczenie studentów czegokolwiek ma wykładowca wobec reguły 3Z "zakuć, zdać, zapomnieć"? Kiedy mózg nas oszukuje? W trakcie spotkania poruszone zostały te i inne pytania, nurtujące nie tylko studentów.

Uczestnicy wykładu w Auli Collegium Novum

Uczestnicy wykładu w Auli Collegium Novum

Fragment prezentacji przedstawiający podział mózgu na płaty

Fragment prezentacji przedstawiający podział mózgu na płaty
Materiał wideo z wykładu:

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.